Świnoujście

Świnoujście to unikalne miasto portowe, leżące na wyspach Uznam, Wolin i Karsibór, między Zalewem Szczecińskim a Bałtykiem.
"Kraina 44 Wysp" przyciąga turystów szerokimi plażami i przyjemnym klimatem.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
ŚWINOUJŚCIA

Świnoujście to malownicze miasto portowe na północno-zachodnim krańcu Polski, przy granicy z Niemcami. Jest wyjątkowe ze względu na swoje położenie na wyspach Uznam, Wolin oraz Karsibór, między Zalewem Szczecińskim a Bałtykiem. Znane jako "Kraina 44 Wysp", Świnoujście przyciąga turystów pięknymi plażami i łagodnym klimatem.

Jedną z największych atrakcji miasta jest latarnia morska, jedna z najwyższych na świecie. Warto odwiedzić Fort Gerharda oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego, aby poznać historię regionu.

Świnoujście to także ważny węzeł komunikacyjny, z portem promowym łączącym Polskę z Szwecją i Danią. Miasto rozwija się dynamicznie, łącząc tradycję z nowoczesnością, co widać w nowoczesnych hotelach i kompleksach rekreacyjnych.

Nie można zapomnieć o unikalnym położeniu Świnoujścia wśród zieleni Parku Zdrojowego oraz licznych trasach rowerowych i pieszych, które pozwalają na aktywne spędzanie czasu. To idealne miejsce na wypoczynek, zarówno dla miłośników plażowania, jak i aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Najciekawsze atrakcje w Świnoujściu

Fort Wschodni (Gerharda)
Dowiedz się więcej
Jest to jedna z trzech ocalałych XIX-wiecznych fortyfikacji będących częścią Twierdzy Świnoujście. W forcie znajduje się wystawa poświęcona miejscowym umocnieniom oraz eksponatom znalezionym na ich terenie. Fort posiada swojego komendanta.
Latarnia Morska
Dowiedz się więcej
Fort Anioła, zbudowany w latach 1854-1858, był punktem artyleryjsko-obserwacyjnym Twierdzy Świnoujście. Obecnie jest muzeum i centrum kulturalnym Świnoujścia, gdzie można zwiedzać ekspozycje sztuki współczesnej oraz uczestniczyć w koncertach, wieczorach poezji, pokazach rycerskich, ogniskach i grillach.
Podziemne miasto
Dowiedz się więcej
To kompleks schronów połączonych kilometrem tuneli. Podczas II wojny światowej pełnił rolę baterii obrony wybrzeża, a po wojnie był Stanowiskiem Dowodzenia dla Wojska Polskiego. Miasto Podziemne znajduje się w lesie między stacją kolejową "Świnoujście - Przytór" a plażą. Zwiedzanie kompleksu trwa około 2 godzin z przewodnikiem.
Latarnia Morska
Dowiedz się więcej
Reduta Morast wybudowana w latach 1770-1774 na Wyspie Solnej, stanowiła wraz z Fortem Ujście kluczowy punkt obrony portu i ujścia rzeki Parsęty. Budowa militarna o kształcie pięcioboku, składa się z wału ziemnego, ceglanego muru oraz czterech budynków. Obecnie wokół szańca znajduje się Marina Solna/Port Jachtowy, jest to miejsce, które w sezonie letnim wypełnione jest żeglarzami z całego świata jak i turystami.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości:
https://www.swinoujscie.pl/
Link do bazy hotelowej: 
https://bazanoclegowa.um.swinoujscie.pl/


Kontakt do informacji turystycznej:
Plac Słowiański 6/1
72-600 Świnoujście
https://www.swinoujscie.pl/pl/artykul/35/6/informacja-turystyczna