Jarosławiec

Jarosławiec to urokliwa nadmorska miejscowość słynąca z pięknych plaż, wysokiego klifu z widokiem na Bałtyk, latarni morskiej z 1836 roku oraz bogatej oferty turystycznej.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
JAROSŁAWCA

Jarosławiec przyciąga turystów niepowtarzalnym klimatem, pięknymi plażami i bogatą ofertą turystyczną. Słynie z malowniczych plaż, klifów i bogatej oferty turystycznej, przyciągając tysiące turystów szukających odpoczynku i kontaktu z naturą. Symbol Jarosławca, latarnia morska z 1838 roku, ma 33 metry wysokości i oferuje zapierający dech w piersiach widok na morze i okoliczne wydmy.
Dla rodzin kompleks AQUAPARK Panorama Morska i Muzeum Bursztynu z unikalnymi okazami "złota Bałtyku" są doskonałymi atrakcjami. Aktywni turyści znajdą liczne szlaki piesze i rowerowe oraz ofertę sportów wodnych.
Wieczorami Jarosławiec tętni życiem dzięki restauracjom, kawiarniom i barom, gdzie serwowane są lokalne specjały. W sezonie letnim odbywają się liczne imprezy plenerowe, koncerty i festyny, oferując różnorodne formy rozrywki. Jarosławiec łączy urokliwe krajobrazy, bogatą historię i szeroką gamę atrakcji turystycznych, będąc idealnym miejscem na rodzinne wakacje i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Najciekawsze atrakcje w Jarosławcu

Latarnia Morska
Dowiedz się więcej
Latarnia morska w Jarosławcu, zbudowana w 1836 roku, ma 33 metry wysokości i jest jedną z najstarszych na polskim wybrzeżu. Zbudowana z czerwonej i glazurowanej cegły w kształcie koła. W 1993 roku została wpisana do rejestru zabytków. Położona w centrum, jest łatwo dostępna dla turystów. Z jej szczytu rozciąga się malowniczy widok na Bałtyk, okoliczne wydmy i dwa duże jeziora.
Przystań morska w Jarosławcu
Dowiedz się więcej
Port rybacki w Jarosławcu to wyjątkowe miejsce, przyciągające turystów swoim klimatem. Malownicze kutry i łodzie nadają mu charakteru. To doskonałe miejsce dla miłośników świeżej ryby - można tu znaleźć różnorodne gatunki, takie jak dorsze czy trocie. W pobliżu przystani znajduje się zabytkowa stacja ratownictwa wodnego z XIX wieku, obecnie przekształcona w smażalnię, dodającą lokalnego uroku. Dla pasjonatów wędkarstwa organizowane są rejsy wędkarskie, zapewniające niezapomniane doświadczenia.
Muzeum Bursztynu
Dowiedz się więcej
Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, otwarte latem 2014 roku, to fascynujące miejsce, gdzie można odkrywać świat tego bałtyckiego skarbu. Ekspozycja liczy ponad 1500 eksponatów, a także oferuje interesujące opracowania naukowe, ciekawostki i animacje. Co więcej, organizowane są wystawy czasowe związane z bursztynem oraz regionem. W sklepiku przy muzeum można nabyć wyjątkowe pamiątki i wyroby z naturalnego bursztynu. Budynek muzeum, stylizowany na dawne spichlerze, skrywa w sobie bogactwo ekspozycji podzielonych na trzy części: "Bursztynowy las", "Kopalnia" i "Inkluzje".
Klif
Dowiedz się więcej
W Jarosławcu znajduje się największy klif na środkowym wybrzeżu, o długości około 2 km i wysokości do 24 m. W przeszłości linia brzegowa przesuwała się, więc wybudowano ostrogi i betonową opaskę ochronną. Klif porastają drzewa i roślinność wydmowa, a na jego stromych brzegach umieszczono głazy i betonowe bloki. Z licznych punktów widokowych rozciąga się widok na plażę i Bałtyk

Przydatne informacje:

Kontakt do informacji turystycznej:
INFORMACJA TURYSTYCZNA SEZONOWA
Jarosławiec, ul. Nadmorska 28,
tel. 59 810 94 40
e-mail: pit@postomino.pl