Międzyzdroje

Szum morza, ciepły piasek, barwne zachody słońca, piękno przyrody – to właśnie Międzyzdroje, nadmorski kurort, który co roku gości tysiące turystów z całego świata.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
MIĘDZYZDROJÓW

Międzyzdroje położone są na największej polskiej wyspie Wolin o powierzchni 265 km2. Powierzchnia gminy wynosi 114,38 km2. W obrębie gminy jest 16 km wybrzeża, z najwyższym klifowym wzniesieniem nad Morzem Bałtyckim. Od północy miasto otoczone jest lesistymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego, od zachodu roztacza się rozległa, otwarta panorama ku morzu. Oferta turystyczna Międzyzdrojów co roku wzbogaca się o nowe atrakcje. Najstarszą z nich jest molo . Pierwszy drewniany pomost został wybudowany w 1884 roku. Obecne jest najdłuższym betonowym molem w Polsce o długości 395 m. Z mola roztacza się wyjątkowa panorama na Zatokę Pomorską. Wieczorami widać w oddali światła latarni morskiej w Świnoujściu oraz terminalu LNG.

Najciekawsze atrakcje w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd
Dowiedz się więcej
Aleja gwiazd – Dzieło prof. Adama Myjaka związane z organizowanym od 1996 r. wakacyjnym Festiwalem Gwiazd Aleja, na której utrwalono w brązie ponad 200 odcisków dłoni artystów i 4 pomniki na pamiątkowych płytach.
Molo w Międzyzdrojach
Dowiedz się więcej
Molo w Międzyzdrojach – Najdłuższe betonowe molo w Polsce, o długości 395 m. Zanim doczekało się obecnego wcielenia, było wielokrotnie niszczone przez fale, wiatry i kry.Dziś znów, tak jak na początku XX wieku, pełni rolę nie tylko spacerową, ale także komunikacyjną – od 2005 r. biała flota kursuje stąd do niemieckich kurortów (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin).
Woliński Park Narodowy
Dowiedz się więcej
Woliński Park Narodowy.W jego granicach znajdują się wody Zatoki Pomorskiej, kompleks wysp i kanał Wstecznej Delty Świny oraz część Zalewu Szczecińskiego. Atrakcje WPN to: Muzeum Przyrodnicze, Zagroda Pokazowa Żubrów, Jeziorko Turkusowe, Wzgórze Zielonka, Kawcza Góra, Wzgórze Gosań, Latarnia Morska Kikut, Bunkier Broni V3, Jezioro Czajcze, Dąb Wolinian, Dąb Prastary, Wsteczna Delta Świny.
Wieżyczka Meteorologiczna
Dowiedz się więcej
Unikatowy obiekt z XIX w. To wytwór działalności człowieka, będący świadectwem minionej epoki (pamiątka przeszłości), posiadająca wartość historyczną, artystyczna, naukową i sentymentalną. Wieżyczka składa się z trzech części: cokołu, gabloty, która wyposażona jest w urządzenia meteorologiczne i daszku. Na szczytach daszku przedstawione są symbole czterech pór dnia: kogut, ul, nietoperz, sowa.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://miedzyzdroje.pl/

Kontakt do informacji turystycznej:
e-mail: informacja@miedzyzdroje.pl 
telefon 91 32 80 441