Łazy

Łazy to familijna turystyczna miejscowość nadmorska położona w województwie zachodniopomorskim w gminie Sianów, pomiędzy jeziorami Jamno i Bukowo, która zachwyca walorami przyrodniczymi.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
ŁAZ

Łazy to idealne miejsce dla osób poszukujących spokoju oraz ceniących sobie konta z naturą. Piaszczyste i szerokie plaże oraz czysta woda zachęcają do kąpieli oraz wypoczynku.
Zejście do wody są łagodne i przyjazne, a przy plaży znajdują się  malownicze wydmy z lasem sosnowym. Na plażę prowadzi 8 zejść.

Sąsiedztwo rozległych sosnowych lasów oraz jezior (Jamno i Bukowo), stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku oraz uprawiania turystyki aktywnej. Na terenie miejscowości znajdują się liczne punktu gastronomiczne oraz wypożyczalnie rowerów.

Najciekawsze atrakcje w Łazach

Platforma widokowa
Dowiedz się więcej
Przy głównym zejściu na plażę (nr 5) znajduje się platforma widokowa, z której można podziwiać teren plaży i morza oraz zachody i wschody słońca. Znajduje się tu również pomnik kotwicy chętnie uwieczniany na fotografiach przez turystów.
Zatopiony las
Dowiedz się więcej
W czasie jesiennych i zimowych sztormów, na plaży  ukazujące się spod piasku wymytego przez fale pnie drzew – fragmenty zatopionego lasu. Przed wiekami na tych terenach znajdował się stary bór. Nazwa wsi pochodzi od łaz - w języku pomorskim oznacza wypalone lub wykarczowane lasy, przeznaczone pod uprawy rolne. Wizytę nad Bałtykiem w okresie jesienno – zimowym warto zaplanować w czasie kiedy na terenie miejscowości organizowane jest jedno z cyklicznych wydarzeń „Spotkajmy się na plaży”.
Rezerwat Łazy
Dowiedz się więcej
Rezerwat Łazy  pow. 220,13 ha, utworzony w leśnictwie Iwięcino. Rezerwat powstał w celu zachowania ekosystemów torfowiskowych i leśnych z ich spontaniczną dynamiką oraz unikatowym bogactwem florystycznym, w tym, szczególnie z populacjami woskownicy europejskiej i storczyka Fuchsa. Przedmiotem ochrony jest naturalnie wykształcony kompleks lasów wilgotnych i bagiennych oraz różnorodne łąki i szuwary między jeziorami Jamno i Bukowo. Flora roślin naczyniowych tego rezerwatu odznacza się dużym bogactwem, występuje tu wiele gatunków chronionych i zagrożonych takich jak : bluszcz pospolity, wiciokrzew pomorski, przylaszczka pospolita, bażyna czarna, podkolan biały, bagno zwyczajne, kruszczyk szerokolistny, bobrek trójlistkowy, narecznica grzebieniasta.
Turystyka aktywna
Dowiedz się więcej
Lokalizacja miejscowości Łazy oraz jej walory przyrodnicze pozwalają na uprawianie turystyki aktywnej. Miejscowość przebiegają ścieżki rowerowe m.in.: Velo Baltica. Dla każdego miłośnika tych sportów wodnych punktem obowiązkowym powinna być wizyta nad jeziorem Jamno gdzie  w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się sporty wodne takie jak: Kitesurfing czy Windsurfing. Nad jeziorem Jamno, przy kościele w Osiekach swój bieg kończy również jedna z tras kajakowych. Płynąc kajakiem, można spotkać bobry, gniazda bocianów i czapli oraz latające orły bieliki. Na szlaku znajdują się miejsca zielonej rekreacji, gdzie można rozpalić ognisko.  schronić się przed deszczem, zwiedzić szkółkę leśną, uzyskać cenne informacje z tablic edukacyjnych.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://sianow.pl/dla-turysty/
Link do bazy hotelowej: 
https://sianow.pl/dla-turysty/baza-noclegowa/


Kontakt do informacji turystycznej:
Plac Pod Lipami 9, 76-004 Sianów