Krynica Morska

Krynica Morska jest znanym kurortem leżącym na Mierzei Wiślanej między otwartym Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym od północy otacza ją Zatoka Gdańska.

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
KRYNICY MORSKIEJ

To, jak nazwa wskazuje, miejscowość o charakterze nadmorskim. Od Północy oblewają ją wody Morza Bałtyckiego (Zatoka Gdańska), a od południa jej granice wyznacza Zalew Wiślany. Położenie na Mierzei Wiślanej sprawia, że dojechać można tu jedynie drogą wojewódzką nr 501, ewentualnie dopłynąć promem z Elbląga. W skład gminy miejskiej Krynica Morska wchodzą Przebrno i Piaski. Lokalizacja od wieków wymuszała tryb życia mieszkańców Krynicy Morskiej. Przez długie lata mieszkańcy żyli z rybołówstwa, dziś pracują głównie w sektorze turystycznym.

Przyjezdnych do miasta przyciąga przede wszystkim jego charakter wypoczynkowy: bliskość morza, piękne piaszczyste plaże, port rybacko-jachtowy, czynne latem kąpieliska morskie ze wszelkimi udogodnieniami, pola biwakowe, kempingi, ośrodki wczasowe oraz hotele – a wszystko to w otoczeniu lasów i pięknej przyrody. Dodatkową atrakcją niewątpliwie jest możliwość rejsu statkami żeglugi przybrzeżnej do Tolkmicka, Elbląga czy Fromborka.

Najciekawsze atrakcje w Krynicy Morskiej

Port Krynica Morska
Dowiedz się więcej

Położony jest od strony Zalewu Wiślanego. Składa się z dwóch odrębnych przystani, czyli rybackiej (zachodniej) i jachtowo-pasażerskiej (wschodniej). Oprócz kutrów rybackich do portu zawijają jachty i statki żeglugi przybrzeżnej. Jest to jedna z głównych baz w obrębie Zalewu Wiślanego. Nawet jeśli nie zamierzamy pływać statkiem, warto się tu przespacerować ze względu na wyjątkowy urok przystani.

Latarnia morska
Dowiedz się więcej
Latarnia morska jest niewątpliwie jedną z atrakcji Krynicy, choć ma zadanie przede wszystkim funkcjonalne, czyli ostrzegawcze i nawigacyjne. Budowla ma kształt stożka o 6-metrowej średnicy przy podstawie i 4,5-metrowej u góry. Piękny czerwony kolor to zasługa licowanej cegły. Obecny obiekt został uroczyście otwarty w 1951 roku. Można go zwiedzać w sezonie letnim.
Plaża
Dowiedz się więcej

Piękne, piaszczyste plaże, które są główną atrakcją dla turystów. Można tam odpocząć, opalać się, kąpać się w morzu i cieszyć się relaksującym widokiem. Chlubą Krynicy są ratownicy z Elbląskiego WOPR, dzięki którym Krynica zdobyła w 2003 r. drugie miejsce w konkursie najbezpieczniejszych kąpielisk w północnej Polsce.

Trasa rowerowa Euro Velo R10
Dowiedz się więcej
Przebiega przez gminy: Stegna, Sztutowo i Krynica Morska. Ze względu na dużą atrakcyjność turystyczną włączony został do systemu tras międzynarodowych. Rozpoczyna się w Jantarze, w miejscu rozwidlenia trasy głównej EuroVelo 10/13, która prowadzi na południe do Nowego Dworu Gdańskiego. Najlepiej jest rozszerzyć ten etap do Mikoszewa i potraktować wycieczkę wzdłuż Mierzei Wiślanej jako całość.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: www.krynicamorska.tv 

Kontakt do informacji turystycznej:
785 141 121 lub 55 2476376 https://www.facebook.com/ITKrynicaMorska

Baza noclegowa:
https://krynicamorska.tv/baza-noclegowa