Ustka

Lubisz ciekawie spędzać czas i nie wiesz dokąd się wybrać? No to już nie musisz szukać. Ustka ma wszystko, czego zapragniesz!

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
USTKI

Są tu dwie plaże - wschodnia i zachodnia. Obydwie olbrzymie i ciągnące się kilometrami w obu kierunkach. Nawet w szczycie sezonu wystarczy zrobić sobie spacer w dowolną stronę, żeby mieć kawałek wybrzeża Bałtyku tylko dla siebie. 

Świetnym miejscem na spacer jest również Promenada Nadmorska i Stara Osada Rybacka. Spacerując uliczkami starówki, możemy cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie, jak wyglądały nadmorskie osady jeszcze sto, czy dwieście lat temu… Wizyta w Ustce to również okazja do skosztowania bałtyckiej kuchni. Można tu znaleźć rozmaite lokale, od prostych smażalni po eleganckie restauracje.

Najciekawsze atrakcje w Ustce

Promenada Nadmorska
Dowiedz się więcej
To niewątpliwie ulubione miejsce spacerów. Ten istniejący od XIX w. trakt pieszy, to dziś ponad dwukilometrowa trasa. Na jednej z ławek siedzi Irena Kwiatkowska (rzeźba przedstawiająca słynną aktorkę). W sezonie letnim tętni ona życiem, proponując bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Odbywają się tu koncerty, przedstawienia teatralne i wydarzenia sportowe.
Stara Osada Rybacka
Dowiedz się więcej
W XI wieku powstały tu pierwsze chaty rybackie - większości to budynki o konstrukcji szachulcowej. Na jej obszarze zachowały się domy, należące do najważniejszych mieszkańców Ustki – kapitanów statków. Dziś Stara Osada Rybacka objęta jest rewitalizacją, mającą na celu przywrócenie jej dawnego charakteru.
Latarnia Morska
Dowiedz się więcej
Ustecka Latarnia zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wyróżnia się ciekawą architekturą. Wzniesiona na planie ośmiokątnej wieży, ozdobiona licznymi gzymsikami – od ponad stu lat wyznacza statkom drogę do portu. Oprócz podziwiania budynku z zewnątrz, warto odwiedzić go również w środku. Po pokonaniu zaledwie 68 schodów, czeka na Nas niesamowity widok na morze, plażę oraz ustecką panoramę.
Bunkry Blüchera Park Atrakcji i Rozrywki
Dowiedz się więcej
Na terenie Baterii Blüchera znajduje się dziś Park Spotkań z Historią. W schronach dla załóg obsługujących armaty powstała podziemna galeria multimedialna, którą możemy zwiedzać samodzielnie lub z audioprzewodnikiem. Pomieszczenia bunkrów stanowią dziś podziemne muzeum. Działa tu także całoroczna wypożyczalnia rowerów, strzelnica ASG, strzelnica paintballowa, tor łuczniczy i kiermasz militarny.

Przydatne informacje:

Link do strony miasta: www.visit.ustka.pl

Kontakt do informacji turystycznej:

Centrum Informacji Turystycznej w Ustce
Marynarki Polskiej 71, 76-270 Ustka
tel. 59 814 71 70
e-mail: biuro@lot.ustka.pl