Rewal

Malownicza miejscowość nad Bałtykiem, przyciąga turystów pięknymi plażami i malowniczymi klifami. To idealne miejsce na wakacje nad morzem.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
REWALA

Rewal, serce gminy o tej samej nazwie, to malownicza miejscowość nadmorska, słynąca z szerokich plaż i pięknych klifów. Zapewnia bogatą ofertę atrakcji i aktywnego wypoczynku, w tym malowniczą promenadę, Park Wieloryba oraz latarnię morską w pobliskim Niechorzu. Kolejka wąskotorowa to kolejna unikalna atrakcja. To także świetne miejsce dla miłośników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku, z możliwością wynajęcia rowerów i organizacji imprez plenerowych. Zakwaterowanie obejmuje pensjonaty, apartamenty i hotele różnego standardu. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze turystycznej oraz wydarzeniom kulturalnym przyciąga turystów z całej Polski i zagranicy. Rewal to miejsce dla poszukujących zarówno spokoju, jak i aktywności, oferujące niezapomniane wrażenia i piękne wspomnienia.

Najciekawsze atrakcje w Rewalu

Nadmorska Kolej Wąskotorowa
Dowiedz się więcej
Podróż nadmorską Koleją Wąskotorową to wyjątkowe doświadczenie. Historia tych torów sięga ponad 120 lat. Po trwającej 3 lata rewitalizacji kolej znów przyciąga tysiące turystów. Przejażdżka po malowniczych krajobrazach to podróż w czasie i przestrzeni.
Plac Wielorybów w Rewalu
Dowiedz się więcej
Dwie monumentalne rzeźby, nazwane Ventus i Fluctus, symbolizujące Wiatr i Falę, są ogromnymi gigantami o masach 10 i 5 ton. Zajmują one centralne miejsce na nowym placu, wyłożonym granitowymi płytami. Na tym placu znajduje się także fontanna, której wody nocą oświetla kolorowa iluminacja. To właśnie tutaj, wraz z pobliską platformą widokową, skupia się życie i aktywność w Rewalu.
Taras widokowy
Dowiedz się więcej

Przy ulicy Klifowej w Rewalu znajduje się taras widokowy, skąd można podziwiać i fotografować piękne wschody i zachody słońca. Spacerowicze mogą tu odpocząć na ławeczkach, delektując się szumem fal i widokiem na morze.

Natomiast przy ulicy Sikorskiego, znajduje się nowoczesna platforma widokowa z 2009 roku, połączona z zejściem na plażę i punktem ratowników. Ma wymiary 19,5 na 15 metrów i jest na wysokości 12,5 m n.p.m. To popularne miejsce do podziwiania widoków, gdzie zakochane pary przypinają kłódki z inicjałami.

Plaża w Rewalu
Dowiedz się więcej

Plaża w Rewalu to bez wątpienia jedna z głównych atrakcji tego miejsca. To złoty piasek i możliwość kąpieli w Bałtyku przyciągają nad morze tysiące turystów z całej Polski. Rewalska plaża jest czysta i szeroka, oddzielona od miasta klifem.

W sezonie letnim wydzielony jest 300-metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Znajduje się on przy zejściu od ul. Westerplatte, rozciągając się na wschód do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów rozmieszczone są budki ratowników wyposażone w profesjonalny sprzęt.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://rewal.pl/rewal/
Link do bazy hotelowej: https://bip.rewal.pl/artykul/rewal-1


Kontakt do informacji turystycznej:
Hala Sportowa w Rewalu
ul. Szkolna 1,
Telefon +48 91 38 62 629