Gdańsk

Gdańsk to stolica aglomeracji liczącej ponad 1 mln ludzi. Z Sopotem i Gdynią tworzy Trójmiasto. Położony na wybrzeżu Bałtyku, pełen niezwykłej natury, wspaniałych budowli, muzeów i urokliwych uliczek, jest miastem, które niezmiennie fascynuje.
This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
GDAŃSKA

O popularności Gdańska decydują jego liczne atrakcje. Wśród nich, takie miejsca jak Europejskie Centrum Solidarności wybudowane w miejscu, gdzie w czasach komunizmu narodziła się legendarna Solidarność.  Nieopodal nad terenem górują dźwigi stoczniowe, a zaledwie kilkaset metrów dalej znajdziemy budynek Muzeum II Wojny Światowej. Z kolei na Westerplatte zobaczymy miejsce, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa.

Teren Głównego Miasta jest pełen sklepików, kawiarni, restauracji, pięknych kamienic i uliczek. To właśnie tam znajdziemy tak wspaniałe i symboliczne obiekty jak Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta i bramy miejskie. Jedną z nich jest Żuraw – będący jednocześnie największym i najstarszym średniowiecznym, zachowanym dźwigiem portowym Europy. Nieopodal znajduje się masywna, czarna bryła Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.  Główne Miasto to prawdziwe serce Gdańska z niepowtarzalnym charakterem i unikalną atmosferą.

Najciekawsze atrakcje w Gdańsku

Karta Turysty
Dowiedz się więcej

Karta Turysty to pakiety złożone z bezpłatnych wstępów do ponad 20 atrakcji turystycznych oraz  blisko 30 zniżek do obiektów kultury, miejsc rozrywki i restauracji partnerskich. Można też doładować na nią także bilet na komunikację miejską w Gdańsku lub całym Trójmieście.

W naszej ofercie znajdują się również usługi  Fast Track i Executive Lounge, oferowane przez Port Lotniczy Gdańsk.

Europejskie Centrum Solidarności
Dowiedz się więcej
ECS to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o Solidarności. Wystawa stała upamiętnia rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. Tablice ze spisanymi 21 postulatami z w Sierpnia ’80; suwnica, na której pracowała Anna Walentynowicz; biurko Jacka Kuronia – to tylko kilka z niemal 1800 obiektów, które zobaczycie na wystawie stałej. W ECS znajduje się też Wydział Zabaw.
Muzeum II Wojny Światowej
Dowiedz się więcej
Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to jedna z największych powierzchni wystawienniczych w Europie. Poznacie tu historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, którą pokazano za pomocą artefaktów, ale też nowoczesnych technologii. W Muzeum poznacie również historię bohaterów - często zapomnianych. Dla dzieci przygotowano specjalną przestrzeń pt. Podróż w czasie.
Zabytkowe Główne Miasto
Dowiedz się więcej
Teren Głównego Miasta jest pełen sklepików, kawiarni, restauracji, pięknych kamienic i uliczek. Znajdziemy tam wspaniałe i symboliczne obiekty jak Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta i bramy miejskie. Jedną z nich jest znany wszystkim Żuraw. Nieopodal znajduje się masywna, czarna bryła Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
Muzeum Gdańska
Dowiedz się więcej

Co roku oddziały Muzeum zwiedza ok. 400 tys. osób. Największą popularnością cieszą się Muzeum Bursztynu i Ratusz Głównego Miasta Gdańska. Muzeum składa się z 9 czynnych oddziałów.

Zbiory Muzeum liczą ok. 39 tys. obiektów (stan na koniec 2022 r.).

5 Oddziałów czynnych cały rok:

  • Ratusz Głównego Miasta Gdańska
  • Dwór Artusa
  • Dom Uphagena
  • Muzeum Bursztynu
  • Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku

4 Oddziałów czynnych w sezonie letnim:

  • Wartownia nr 1 na Westerplatte
  • Muzeum Nauki Gdańskiej 
  • Kuźnia Wodna w Oliwie
  • Twierdza Wisłoujście
Gdański Teatr Szekspirowski
Dowiedz się więcej
Dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego istotnym celem jest współpraca ze środowiskiem artystycznym, a także naukowym i społecznym ruchem artystycznym i kulturalnym. GTS realizuje ten program organizując koncerty, wystawy, konferencje, a także uczestnicząc we współpracy i wymianie artystycznej krajowej i zagranicznej.
Smaki Gdańska
Dowiedz się więcej
Czy podczas podróżowania lubisz poznawać lokalne produkty i powstające z nich wyjątkowe potrawy? Poznaj Smaki Gdańska. Prezentujemy Ci lokale, w których szefowie kuchni przygotowali dania inspirowane XIX-wiecznymi przepisami kuchni gdańskiej. Co ważne, Smaki Gdańska opierają się 
na lokalnych i sezonowych produktach, dlatego dania w karcie różnią się w zależności od pory roku.
Natura / Wyspa Sobieszewska
Dowiedz się więcej
Gdańsk jest miastem obfitującym w liczne tereny zielone takiej jak parki i skwery z najbardziej znanym Parkiem Oliwskim, w którym możemy odwiedzić katedrę. Dodatkowo, posiada ponad 20 km pięknych piaszczystych plaż bałtyckich zachęcających do rekreacji. Atutem miasta jest też Wyspa Sobieszewska - z dwoma rezerwatami przyrody. To prawdziwy raj dla miłośników obserwacji ptaków i fok.

Przydatne informacje:

Link do informacji turystycznej: https://visitgdansk.com/ 

Kontakt do informacji turystycznej: 
Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Długi Targ 28/29
tel.: 58 301 43 55
e-mail: GCIT@visitgdansk.com

czynne: czerwiec - sierpień: 09.00-19.00 / 7dni w tygodniu
wrzesień - maj: 09.00-17.00 / 7dni w tygodniu

Baza noclegowa: https://visitgdansk.com/gdzie-spac.qbpage