Sztutowo

Gmina Sztutowo jest nadmorską gminą położoną na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” w północnej części powiatu nowodworskiego.

This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
SZTUTOWA

Od wielu lat gmina promuje aktywny wypoczynek. Odwiedzającym ten wspaniały teren oferowane są różnorodne formy aktywnego wypoczynku oraz rekreacji. Dla miłośników sportów wodnych i żeglarstwa posiadamy dobrze rozbudowaną ofertę - wiele wypożyczalni sprzętu wodnego oraz przystanie żeglarskie w Sztutowie i w Kątach Rybackich. Turyści mogą tu również jeździć konno po plaży, łowić ryby, a także brać udział w turniejach beach soccera i plażowej piłki siatkowej, które odbywają się w sezonie letnim na plażach w Sztutowie i w Kątach Rybackich.  Niewątpliwie dużą atrakcją są również trasy rowerowe i szlaki Nordic Walking.

Tym, co nas wyróżnia jest fakt, że Sztutowo jest jedyną w Polsce gminą wiejską, która posiada na swoim terenie dwa muzea rangi państwowej (podległe Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Można tu zwiedzić Muzeum Stutthof w Sztutowie oraz Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich (oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku).

Najciekawsze atrakcje w Sztutowie

Muzeum Stutthof w Sztutowie
Dowiedz się więcej
Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939-1945) - na terenie dawnego obozu Stutthof, który był miejscem zagłady około 110 000 więźniów reprezentujących około 30 krajów i narodowości.
Most Czterech Pancernych
Dowiedz się więcej
Zwodzony most na Wiśle Królewieckiej (1934 r.) Zabytkowy, lecz wciąż czynny most, znany z kadrów jednego z odcinków serialu „Czterej Pancerni i pies”. Po jego jednej stronie położona malowniczo przystań żeglarska, doskonałe miejsce do wypoczynku. Po drugiej stronie mostu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i Marina Sztutowo, gdzie można zjeść domowy obiad.
Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich
Dowiedz się więcej
Muzeum prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym. W muzeum można zobaczyć tradycyjne łodzie rybackie z okolicy Zalewu, jak również narzędzia rybackie i szkutnicze.
Kanał żeglugowy Nowy Świat w Skowronkach
Dowiedz się więcej
Realizowana na Mierzei Wiślanej inwestycja stała się jedną z najnowszych i najgłośniejszych atrakcji turystycznych nie tylko w województwie pomorskim, ale w całym kraju. Po zachodniej stronie kanału powstały 2 punkty widokowe jako elementy trasy rowerowej R10. Po wschodniej stronie bliżej centrum jest dostępne wzgórze widokowe z panoramą na cały obiekt. Najwyżej położony, nieformalny punkt widokowy znajduje się po wschodniej stronie, na skraju lasu, kilkaset metrów od morza.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: www.sztutowo.pl

Kontakt do informacji turystycznej:
55 247 87 86 Kąty Rybackie