Jastarnia

Zapraszamy do Jastarni – urokliwego miasteczka na Półwyspie Helskim! Czyste plaże, malownicze krajobrazy i bogata oferta atrakcji czekają na Ciebie. Zrelaksuj się nad Bałtykiem! Jastarnia czeka na Ciebie!
Łeba

Wybierz się do
JASTARNI

Przez cztery pory roku turysta znajdzie tu wszystko czego pragnie - piekne czyste plaże, czyste powietrze przesączone jodem, leczniczy wpływ klimatu morskiego, gościnni ludzie, możliwość żeglowania i windsurfingu, zabytki i liczne atrakcje, które przyciągają co roku niezliczone rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Krajobraz niezwykle malowniczy, ludzie otwarci i gościnni, a przy tym znający doskonale swoje korzenie, szanujący pracę ojców i wiarę praojców. Piękna kultura, własny język, bogata tradycja i ogromne umiłowanie przyrody pozwoliły na zachowanie wartości, które z dzisiejszym nowoczesnym światem tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz półwyspowy.
To tu w samym sercu Półwyspu Helskiego położona jest Gmina Jastarnia.
Bogata w piękno gmina obejmująca administracyjnie utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko Jurata i dawną wieś rybacką Kuźnicę oraz centrum gminy - Jastarnia.

Najciekawsze atrakcje w Jastarni

Chata Rybacka
Dowiedz się więcej

Zbudowana w 1881 roku z wykorzystaniem jako budulca wyrzuconych przez morzepozostałości rozbitych okrętów. Wyposażenie z XIX w. Nastarsze sprzęty rybackie pochodzą z XV w.

Skansen fortyfikacji
Dowiedz się więcej
Cztery ciężkie schrony bojowe o kryptonimach "SARAGOSSA", "SOKÓŁ", "SABAŁA", i "SĘP" - pozostałości fortyfikacji zbudowanych w 1939 r., które przedzielając w poprzek Mierzeję Helską (między Jastarnią i Kuźnicą) zamykały w ten sposób dostęp do półwyspu od strony lądu.
Port w Jastarni
Dowiedz się więcej
Port w Jastarni zbudowano w latach 1926-1931, wykorzystując wydobyty piasek do formowania nabrzeży i zniwelowania okolicznego terenu. Obecnie jeden z większych portów nad Zatoką Pucką. Łączy funkcje rybackie, żeglarskie, pasażerskie i turystyczne.
Muzeum "Pod Strzechą"
Dowiedz się więcej

Prywatna kolekcja zbiorów Juliusza Strucka, który przez lata zgromadził wychodzące już z użytku sprzęty rybackie. Wśród zbiorów znajdują się między innymi przyrządy do chwytania wron i mew, siekiery do cięcia lodu, rybackie buty, sieci, wełny, liny i kołowrotki do sznurka, bez których nie wypływało się w morze.

Przydatne informacje:

Link do strony miejscowości: https://www.jastarnia.pl/


Kontakt do informacji turystycznej: tel. 58 675 20 97