Sarbinowo

Sarbinowo zachwyca swoją malowniczością i serdeczną atmosferą, przyciągając turystów z całej Polski i zagranicy. Turyści cenią sobie tu piękną piaszczystą plażę i przystępną bazę noclegową.


This image for Image Layouts addon

Wybierz się do
SARBINOWA

Miejscowość oferuje wiele atrakcji dla turystów, takich jak parki rozrywki, wypożyczalnie rowerów oraz ścieżki spacerowe prowadzące przez malownicze tereny nadmorskie i okoliczne lasy sosnowe.

Sarbinowo posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, oferującą liczne hotele, pensjonaty, domki letniskowe oraz restauracje serwujące smaczne dania kuchni regionalnej. Latem miasto tętni życiem dzięki organizowanym imprezom kulturalnym, festynom oraz koncertom organowym, które dodatkowo urozmaicają pobyt turystów.

To idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem, które zapewniają niezapomniane wrażenia i relaksujący wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody i nadmorskiego krajobrazu. Sarbinowo zachwyca swoją malowniczością i serdeczną atmosferą, przyciągając turystów z całej Polski i zagranicy.

Najciekawsze atrakcje w Sarbinowie

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
Dowiedz się więcej
Najcenniejszym zabytkiem Sarbinowa jest neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Kościół powstał w latach 1856-1857. Jego początki sięgają średniowiecza, dzisiejszy kościół stoi w miejscu kościoła wybudowanego w XII wieku przez templariuszy. Z dawnego wyposażenia w kościele zobaczyć można m.in.: zabytkowe organy znajdujące się na emporium, trzy wiszące świeczniki korpusowe. Strzelista, dobrze widoczna z daleka 40 metrowa wieża kościelna pełniła funkcję sygnalizacyjną i widokową.
Promenada w Sarbinowie
Dowiedz się więcej
Promenada w Sarbinowie to jeden z najpiękniejszych szlaków spacerowych nad Bałtykiem. Oprócz widoku na Kościół z charakterystyczną wieżą, oferuje wspaniałe zachody i wschody słońca. Historia promenady sięga 1910 roku kiedy to powstał mur zaporowy zabezpieczający brzeg przed sztormami. To właśnie on stanowił podstawę wybudowanej w 2013 roku promenady o łącznej długości 1,2 km.
Plaża w Sarbinowie
Dowiedz się więcej
Piaszczysta plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży znajduje się kamienno-betonowy mur oporowy, który chroni wybrzeże przed falami Bałtyku. Na tej zaporze zbudowano deptak oddzielający plażę od miejscowości, idealny do spacerów, obserwowania morza, czy odpoczynku na ławeczkach lub opierając się o metalową poręcz. Wygodne schodki z poręczami prowadzą na plażę.
Szlaki piesze i rowerowe
Dowiedz się więcej
Szlaki rowerowe w Sarbinowie to świetne miejsce dla miłośników dwóch kółek. Trasy prowadzą przez malownicze nadmorskie krajobrazy, lasy i łąki. Są dobrze oznakowane i dostosowane dla początkujących oraz doświadczonych rowerzystów. Popularna trasa wzdłuż wybrzeża oferuje widoki na Bałtyk i dostęp do plaż, a inne prowadzą przez okoliczne wsie, pozwalając na poznanie lokalnej kultury. Szlaki leśne zapewniają spokój i kontakt z przyrodą. Wszystkie trasy gwarantują niezapomniane wrażenia i aktywny wypoczynek.

Przydatne informacje:

Link do bazy hotelowej: https://www.sarbinowo.com.pl/

Kontakt do informacji turystycznej:
Punkt Informacji Turystycznej w Mielnie, ul. Chrobrego 3B, 76-032 Mielno, tel. +48 94 316 60 48, +48 793 897 305, kontakt@cit.mielno.pl, FB @MielnoTravel